دانلود آهنگ جدیدclose
روستای دهبه ، نگین سبز قیروکارزین / سیب تُرش ، نخل ، آب های روان و...
::: در حال بارگیری لطفا صبر کنید :::

نام کاربري : پسورد : يا عضويت | رمز عبور را فراموش کردم


روستای دهبه ، نگین سبز قیروکارزین / سیب تُرش ، نخل ، آب های روان و...
در سرکشی های عیدانه ی خود به سراغ مسجد کارزین و حمام دهبه از قدیمی ترین آثار باستانی در شهرستان قیروکارزین رفتیم.
به گزارش پرگون ؛ مسجد کارزین یکی از آثار باستانی های شهرستان قیروکارزین محسوب میگردد که به دوره ی قاجار بر میگردد و در سال 87 ثبت ملی گردیده است. این مسجد در سال 88 مرمت و بازسازی شد امّا پس از آن به طور کامل رها گردیده است و هر روز آثار ویرانی بیشتری در آن مشاهده میگردد.
در پی عدم توجه مسئولین مربوطه به این سرمایه ی بومی و ملّی ، حالا این اثر تاریخی تنها تبدیل به دیواری برای خاطره نویسی شده است و حتی از لحاظ زیرساختی نیز آماده ی پذیرش گردشگر نیست. حتی درباره ی معرفی این اثر تاریخی آنقدر غفلت شده که مردم شهرستان نیز از پیشینه ی تاریخی آن اطلاع دقیق و درستی ندارند.
یکی دیگر از آثار تاریخی که مانند مسجد کارزین به دوره ی قاجاریه مربوط است ، حمام دهبه می باشد. این حمام جزء محدود آثاریست که در زلزله سال 51 آسیب ندیده و همچنان پابرجاست.
امّا این اثر حتی به ثبت ملی نیز نرسیده است.
حمام دهبه بخاطر امکانات فوق العاده ای که در زمان خودش داشته مانند حوض آب گرم ، حوض آب سرد ، نشیمنگاه برای ماساژ و... مورد استقبال خوانین منطقه قرار گرفته بوده است.
این اثر همچنان پابرجاست و این ظرفیت را دارد که در صورت پیگیری مسئولین ذیریط ، تبدیل به یکی از مراکز گردشگری شهرستان و استان شود.
پنجشنبه 16 اردیبهشت 1395 - 00:32
وب کاربر ارسال پیام نقل قول تشکر گزارشتازه سازي پاسخ هابرای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


«جستجوگر افزر نیوز» وابسته به هیچ حزب و گروه سیاسی نیست.هیچگونه خبری در این بخش توسط افزر نیوز ایجاد نشده.

جدیدترین خبرهای داغ که در صفحات اصلی سایت های خبری شهرسان نمایش داده می شوند در این بخش برای کاربران نمایش داده می شوند. بخش «جستجوگر افزر نیوز» به کاربران کمک می کند تا از بین دها سایت خبری شهرستان، خبرهای مورد علاقه خود را در زمان کمتری و براحتی بیابند.

پرش :
صفحه اصلی | انجمن | ورود | عضویت | خوراک | نقشه | تماس با ما | طراح

این قالب توسط سایت روزیکس طراحی شده است و هر گونه پاک کردن لینک طراح پیگرد قانونی دارد !