دانلود آهنگ جدیدclose
انجام تست غربالگری قند خون و فشار خون در فرمانداری قیروکارزین+تصاویر/قندخون، فشار خون
::: در حال بارگیری لطفا صبر کنید :::

نام کاربري : پسورد : يا عضويت | رمز عبور را فراموش کردم


انجام تست غربالگری قند خون و فشار خون در فرمانداری قیروکارزین+تصاویر/قندخون، فشار خون
با همکاری شیکه بهداشت و درمان قیروکارزین تست غربالگری قند خون، فشار خون و وزن در میان کارمندان فرمانداری این شهرستان انجام شدبه گزارش قیروکارزین نیوز، صبح امروز و با توجه به این که شعار امسال سازمان بهداشت جهانی مقابله با بیماری دیابت است، با همکاری شیکه بهداشت و درمان قیروکارزین تست غربالگری قند خون، فشار خون و وزن در میان کارمندان فرمانداری این شهرستان انجام شد
به گزارش قیروکارزین نیوز، با انجام این برنامه در خصوص پیشگیری از ابتلا به دیابت و همچنین توصیه های لازم برای سلامتی اطلاع رسانی شد.میزان قند خون طبیعی چقدر است؟قند خون طبیعی ناشتا برای کسانی که دیابتی نیستند باید کمتر از ۱۰۰ میلی‌گرم در دسی‌لیتر باشد. در صورتی که این میزان بیشتر از ۱۲۶ باشد و این میزان یک‌بار دیگر هم تکرار شود فرد مبتلا به بیماری دیابت است. همچنین اگر فردی علامت‌دار باشد یعنی علایم بیماری دیابت را داشته باشد (تکرر ادرار، پرنوشی و کاهش وزن) و در عین حال قند خون تصادفی‌اش (قند خونی که بدون توجه به زمان گرفته شود) برای حتی یک‌بار بالای ۲۰۰ باشد فرد مبتلا به دیابت است. البته این معیارها آزمایشگاهی هستند و با دستگاه گلوکومتر نباید به تشخیص دیابت پرداخت. همچنین کسی که قند خون ناشتایش بین ۱۰۰ تا ۱۲۶ است مستعد بیماری دیابت محسوب می‌شود.چه زمانی از روز باید قند خود را اندازه بگیریم؟توصیه می‌شود قندهای اندازه‌گیری شده خود را در یک جدول یادداشت کنید و در زمان ویزیت پزشک آن را به همراه داشته باشید. پزشک می‌تواند از این جدول برای تنظیم دز انسولین یا داروهای مصرفی‌تان استفاده کند. قند خون در افراد مبتلا به دیابت نوع یک باید به صورت ناشتا، دو ساعت بعد از وعده‌های غذایی و در صورت لزوم یک تا دو بار در ساعت سه صبح اندازه‌گیری شود. کنترل دفعات قند خون در بیمارانی که از انسولین استفاده می‌کنند حداقل سه بار ذکر شده است. البته این میزان در خانم‌های باردار ممکن است به شش بار هم افزایش پیدا کند. بیماران مبتلا به دیابت نوع دو نیز می‌توانند در همین ساعات ذکر شده قند خون خود را اندازه بگیرند.قند خون طبیعی برای افراد دیابتی چقدر است؟قند خون طبیعی ناشتا (بعد از هشت ساعت ناشتا بودن) برای افراد دیابتی باید حدودا بین ۸۰ تا ۱۳۰ باشد و قند خون طبیعی دو ساعت بعد از هر وعده غذایی برای این افراد باید کمتر از ۱۶۰ باشد. درخانم‌های باردار که از انسولین استفاده می‌کنند میزان قند خون ناشتا (اندازه‌گیری شده توسط دستگاه گلوکومتر) باید کمتر از ۹۰ تا ۹۵ و قند خون طبیعی یک ساعت بعد از وعده‌های غذایی کمتر از ۱۴۰ و دو ساعت بعد از وعده‌های غذایی کمتر از ۱۲۰ باشد. در بیماران دیابتی قند خون نباید کمتر از ۷۰ باشد و اگر قند کمتر از ۶۰ باشد بیمار علامت‌دار می‌شود. قند خون کمتر از ۴۵ نیز می‌تواند بسیار خطرناک باشد.برای اندازه گیری قند خون ناشتا باید ۸ ساعت از خوردن هر گونه مواد غذایی غیر از آب خودداری شود. تست قند خون ناشتا برای جلوگیری در تشخیص غلط، باید در دو نوبت اندازه گیری شود افزایش قند خون گاهی موقع ممکن است نتیجه ای از سندرم کوشینگ، بیماریهای کلیه، اکلامپسی و پانکراتیت باشد.
تفسیر تست قند خون ناشتا
قند خون بین ۷۰ – ۹۹ میلی گرم در دسی لیتر نرمال می باشد.
قند خون بین ۱۰۰ – ۱۲۵ مرحله پیش دیابت است.
قند خون ناشتای بین ۱۱۰ – ۱۲۶ اختلال گلوکز ناشتا مطرح است.
اگر قند خون ناشتا دو یا چند بار بار بالاتر از ۱۲۶ میلی گرم در دسی لیتر باشد تشخیص دیابت مطرح است.
HbA1c نشان میدهد که آیا در ۲ – ۳ ماه گذشته قند خون بیمار کنترل بوده است.
HbA1c در حالت نرمال کمتر از ۵٫۷ % است اگر بین ۵٫۷ – ۶٫۴ % باشد پیش دیابت مطرح است و اگر بالای ۶٫۵ % باشد دیابت کنترل نشده مطرح است.
انجمن دیابت آمریکا در سال ۱۹۹۷ سطح تشخیص برای دیابت را از ۱۴۰ به ۱۲۶ پایین آورده است
نتایج قند خون ناشتا
کمتر از ۷۰ میلی گرم در دسی لیتر قند خون پایین
۷۰ – ۱۰۰ میلی گرم در دسی لیتر قند خون نرمال
۱۰۱ – ۱۲۶ میلیگرم در دسی لیتر پیش دیابت ( تست تحمل گلوکز )
بالاتراز ۱۲۶ میلی گرم در دسی لیتر دیابت ملیتوس مطرح است
طبق نتایج بالا قند خون ناشتای شما بین ۱۱۰ – ۱۲۶ می باشد و بایدتست تحمل گلوکز انجام دهید. و تفسیر آن را از پزشک کمک بگیرید فشارخون طبیعی چقدر است؟رسانه‌ها و پزشکان در آگاه‌کردن مردم از خطرهای فشارخون بالا موفق عمل کرده‌اند و قشر عظیمی از مردم اطلاعات خوبی در این زمینه دارند و خیلی زود افزایش فشارخون را احساس و به پزشک مراجعه می‌کنند اما درست نقطه مقابل این بیماری، فشارخون پایین است.گرچه تعدادی از مردم جامعه به طور سرشتی فشارخون پایینی دارند و به آن هم عادت کرده‌اند ولی فشارخون پایین آنقدرها هم خوب نیست و گاهی نشان‌دهنده وجود یک بیماری است.در این مطلب دکتر محمدرضا رجبی، متخصص قلب و عروق، فوق‌تخصص آنژیوپلاستی و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شاهد، در این‌باره بیشتر توضیح داده‌اند.سیستم گردش خون و قلب و عروق انسان برای اینکه بتواند خون و اکسیژن لازم را به اعضای مختلف برساند،باید فشارخون مناسبی را در عروق تامین کند تا خونرسانی به بافت‌ها کافی باشد. معمولا فشارخون سیستولی که برخی مردم آن را فشار بزرگ می‌گویند، برای یک فرد طبیعی معادل با ۱۲۰ میلی‌متر جیوه و فشار دیاستول که برخی مردم آن را فشار کوچک می‌نامند،۷۰ میلی‌متر جیوه است. چنانچه فشارخون از یک حدی پایین‌تر برود، می‌تواند برای بیمار مشکل‌ساز شود، گرچه فشارخون پایین بیشتر مواقع خوش‌خیم و فیزیولوژیک است.یک فرمول برای تشخیص چاقی یا لاغری
یک شاخص جهت تعیین وضعیت بدنی بر اساس شاخص توده بدنی (BMI) افراد می توانند با تقسیم وزن خود (بر حسب کیلوگرم) بر قد خود(بر حسب متر) به توان ۲، بفهمند که در وضعیت نرمالی هستند یا اضافه وزن و یا کاهش وزن دارند.وی افزود: ارقام بین ۱۹ تا ۲۵ به عنوان رنج نرمال، اعداد بین ۲۵ تا۳۰ چاقی درجه اول، ارقام بین ۳۰ تا ۳۵ چاقی درجه دوم و اعداد بالاتر از ۳۵ را چاقی مفرط و مخاطره انگیز به حساب می آیند. بابایی گفت: بر اساس شاخص دیگر دور شکم خانم ها نباید بیشتر از ۸۸ سانتیمتر و دور شکم آقایان هم نباید بیشتر از ۱۰۲ سانتیمتر باشد.
سه شنبه 11 خرداد 1395 - 17:59
وب کاربر ارسال پیام نقل قول تشکر گزارشتازه سازي پاسخ هابرای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


«جستجوگر افزر نیوز» وابسته به هیچ حزب و گروه سیاسی نیست.هیچگونه خبری در این بخش توسط افزر نیوز ایجاد نشده.

جدیدترین خبرهای داغ که در صفحات اصلی سایت های خبری شهرسان نمایش داده می شوند در این بخش برای کاربران نمایش داده می شوند. بخش «جستجوگر افزر نیوز» به کاربران کمک می کند تا از بین دها سایت خبری شهرستان، خبرهای مورد علاقه خود را در زمان کمتری و براحتی بیابند.

پرش :
صفحه اصلی | انجمن | ورود | عضویت | خوراک | نقشه | تماس با ما | طراح

این قالب توسط سایت روزیکس طراحی شده است و هر گونه پاک کردن لینک طراح پیگرد قانونی دارد !